BRC Memleket Meselesini Sunar (Sigarayla Savaş - Oya Aydoğan)  Dünyada ve Türkiye' de milyonlarca insansigara tüketiyor. Türkiye de kişi başınayıllık ortalama 1399 sigara içiliyor. Türk erkeklerinin yüzde 46 sı, kadınlarında yüzde 15 i sigara içiyor. Türk erkeğinin yüzde37.6 sı sigaradan hayatını kaybediyor. Türkiyeerkek ölüm oranıyla Ermenistan (32.7), Kazakistan (34.7), Polonya (31.1) ve Belçika(30.6) gibi ülkeleri geride bırakıyor. Pasif içiciliğe maruz kalan çocuklarınoranı yüzde 89. Türkiye, Polonya, Romanya ve Yunanistan la birlikte bu alanda üst sıralarda. 13-15 yaş arasındaki erkek çocuklarındasigara içme oranı yüzde 9.4.

  Sigara tüketimi sadece içene değil çevresinede büyük zararlar veriyor. Her yıl yüzbinlerce insan bu nedenle ya ölüyor yada önemlisağlık problemleri ile başa çıkmaya çalışıyor. Bu film de hababam sınıfı öğrencilerininsigara içme alışkanlıklarını değerli oyuncu Oya Aydoğan mizahi bir dilleeleştirirken topluma sevimli bir dille sigara ile mücadeleyi anlatıyor.

  Memleket Meselesi ismini verdiğimiz sosyalsorumluluk projemiz farklı konularda yıl boyu devam edecek. Yeşilçamfilmlerinin büyülü, sıcak ve samimi etkisinin kullanıldığı bu projede duyarlıolmamız gereken konular Yeşilçam filmlerinden özenle seçiliyor. Bu sahnelereuygun sosyal problemlerle ilgili diyaloglar yazılıyor.

  Farklı konuların yer aldığı ve 2 dakikadanoluşan spotlar hergün 9:00 - 14:00 ve18:00 haberleri öncesinde CNN Türk TV' de yayınlanacak.

  Bizi izlemeye devam edin..

  BRC Sıralı Otogaz Sistemleri
  www.youtube.com/2AMuhendislik

  İlgili video: http://youtu.be/F4dMZdvzndk